top of page

Specjalista ginekologii onkologicznej - Specjalista położnictwa i ginekologii - Specjalista chirurgii onkologicznej

Pracuję w zawodzie lekarza od 1997 roku.

W tym czasie udało mi się zrobić trzy specjalizację: z położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej oraz chirurgii onkologicznej.

Uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych (2005), doktora habilitowanego nauk medycznych (2012) i profesora nauk medycznych (2019),

Odbyłem niezliczoną liczbę szkoleń, kursów i konferencji zdobywając >3000 punktów edukacyjnych krajowych oraz >100 punktów amerykańskich (ACCME).

Wygrałem dwa Konkursu Narodowego Centrum Nauki na badania własne (ponad 1 mln złotych).

Napisałem 65 publikacji (w 54 jestem pierwszym autorem, wskaźnik cytowań H-11).

 

Podstaw chirurgii ginekologicznej uczyłem się od profesora Janusza Emericha oraz dr n. med Mirosława Dudziaka.

Zaawansowanych technik operacyjnych wraz ze strategią leczenia onkologicznego nauczyłem się w Stanach Zjednoczonych i Czechach.

Od 2010 r. regularnie (rok w rok) pobieram lekcje chirurgii w najlepszym ośrodku amerykańskim (Surgery Division, Mayo Clinic Rochester Minnesota, USA). Moimi Mistrzami w Mayo są: prof William Cliby, Andrea Marianii, Sean Dowdy, Jamie Bakkum-Gamez oraz Bobbie Gostout.

Laparoskopii opercyjnej uczyłem się u profesor Kate O'Hanlan z Laparoscopic Institute for Gynecology and Oncology z San Francisco, USA.

W styczniu 2010 roku odbyłem miesięczny staż chirurgicznym u profesora Davida Cibuli (Uniwerystet im Karola w Pradze Czechy), który jest dzisiaj ikoną  standaryzacji w europejskiej ginekologii onkologicznej (obecny prezesem Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej /ESGO/).

W 2015 roku uczestniczyłem w 3-tygodniowych warsztatach onkologicznych zoraganizowanych przez MD Andreson Cancer Center /MDACC/, the University of Texas, USA.  MDACC jest najlepszym centrum onkologicznym w Stanach Zjednoczonych. Dzięki osobistym kontaktom stale konsultuję najtrudniejsze przypadki w USA.

W 2017 roku odbyłem 2 tygodniowy staż w Memorial Sloan Kettering Cancer Center New York. Jest to największe na Świecie prywatne centrum onkologiczne zaliczane do ścisłej czołówki ośrodków leczniczo-badawczych w USA. Celem wizyty była próba namówienia Amerykanów do walidacji nowego planu leczenia operacyjnego raka jajnika (central ligation and cancer no tough technique), który został  opublikowany przez mnie w 2016 roku na łamach czasopisma „World Journal of Surgical Oncology”.

W latach 2016 - 2021 odbyłem w systemie modułowym szkolenie specjalizacyjne z chirurgii onkologicznej (kierownik specjalizacji dr n. med. Maciej Świerblewski)

 

W latach 2004-2009 zorganizowałem 5 Zimowych szkół Ginekologii Onkologicznej, w których chętnie uczestniczyli lekarze z całej Polski.

W maju 2013 przeprowadziłem warsztaty Chirurgii Robotowej dla lekarzy Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, na których koledzy różnych specjalności zabiegowych mogli sprawdzić sie na słynnych robotach chirurgicznych da Vinci firmy Intuitive Surgical USA.

 

W 2013, dwukrotnie wygrałem konkurs na stanowisko Kierownika Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej GUMed.

Wynik konkursu zatwierdziła Rada Wydziału Lekarskiego. Rektor Uczelni nie zaakceptował mnie na tym stanowisku, a Dyrektor Szpitala nie przedłużyła kontraktu na wykonywanie procedur chirurgicznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym.

W latach 2013 - 2014 roku umożliwiono mi operowanie w ramach umowy z NFZ w Gdyńskim Centrum Onkologii (dzięki staraniom dr M. Dudziaka).

W latach 2015 - 2017 kontynuowałem leczenie pacjentów w ramach umowy z NFZ w prywatnym szpitalu Swissmed S.A. oraz Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie (dzięki uprzejmości dr M. Moll).

W latach 2018-2020 pełniłem funkcję Ordynatora Oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu im M. Kopernika Copernicus sp. z o.o. w Gdańsku wykonując rocznie >160 pierwotnych operacji onkologicznych. (wypowiedziałem umowę ze względu na złą współpracę z  Dyrektorem medycznym Szpitala).

Od 2021 roku operuję wyłącznie prywatnie w Szpitalu Swissmed S.A. w Gdańsku.

MD Andreson Cancer Center przyjmuje rocznie 27761 pacjentów, zatrudnia 1685 lekarzy, 6348 rezydentów i prowadzi 1101 badań klinicznych. Rocznie udziela 1.360.000 świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej przy zaledwie 654 łóżkach szpitalnych 

W MDACC nauczyłem się stosować zasady leczenia onkologicznego według ASCO Value Framework oraz rozszerzyłem umiejętności z chirurgii małoinwazyjnej

Methodist Hospital w Rochester USA to miejsce gdzie nauczyłem się operowac nowotwory ginekologiczne oraz poznałem zasady leczenia onkologicznego

 

Moją przygodę z Mayo Clinic opisałem tutaj

Jestem absolwentem najlepszej

szkoły ginekologii małoinwazyjnej w USA

 

 

 

Masters LIGO 2013 rok

bottom of page