Specjalista ginekologii onkologicznej - Specjalista położnictwa i ginekologii

Pracuję w zawodzie lekarza od 1997 roku.

W tym czasie udało mi się zrobić dwie specjalizację: z położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej.

Jestem w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej.

Uzyskałem tytuł doktora nauk medycznych (2005) oraz doktora habilitowanego nauk medycznych (2012),

Odbyłem niezliczoną liczbę szkoleń, kursów i konferencji zdobywając 1021 punktów edukacyjnych krajowych oraz 48 punktów amerykańskich (ACCME).

Wygrałem dwa Konkursu Narodowego Centrum Nauki na badania własne (ponad 1 mln złotych).

Napisałem 65 publikacji (w 54 jestem pierwszym autorem).

 

Podstaw chirurgii ginekologicznej uczyłem się od profesora Janusza Emericha oraz dr n. med Mirosława Dudziaka.

Zaawansowanych technik operacyjnych wraz ze strategią leczenia onkologicznego nauczyłem się w Stanach Zjednoczonych i Czechach.

Od 2010 r. regularnie (rok w rok) pobieram lekcje chirurgii w najlepszym ośrodku amerykańskim (Surgery Division, Mayo Clinic Rochester Minnesota, USA). Moimi Mistrzami w Mayo są: prof William Cliby, Andrea Marianii, Sean Dowdy, Jamie Bakkum-Gamez oraz Bobbie Gostout.

Laparoskopii opercyjnej uczyłem się u profesor Kate O'Hanlan z Laparoscopic Institute for Gynecology and Oncology z San Francisco, USA.

W styczniu 2010 roku odbyłem miesięczny staż chirurgicznym u profesora Davida Cibuli (Uniwerystet im Karola w Pradze Czechy), który jest dzisiaj ikoną  standaryzacji w europejskiej ginekologii onkologicznej (obecny prezesem Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej /ESGO/).

W 2015 roku uczestniczyłem w 3-tygodniowych warsztatach onkologicznych zoraganizowanych przez MD Andreson Cancer Center /MDACC/, the University of Texas, USA.  MDACC jest najlepszym centrum onkologicznym w Stanach Zjednoczonych. Dzięki osobistym kontaktom stale konsultuję najtrudniejsze przypadki w USA.

W 2017 roku odbyłem 2 tygodniowy staż w Memorial Sloan Kettering Cancer Center New York. Jest to największe na Świecie prywatne centrum onkologiczne zaliczane do ścisłej czołówki ośrodków leczniczo-badawczych w USA. Celem wizyty była próba namówienia Amerykanów do walidacji nowego planu leczenia operacyjnego raka jajnika (central ligation and cancer no tough technique), który został  opublikowany przez mnie w 2016 roku na łamach czasopisma „World Journal of Surgical Oncology”.

 

W latach 2004-2009 zorganizowałem 5 Zimowych szkół Ginekologii Onkologicznej, w których chętnie uczestniczyli lekarze z całej Polski.

W maju 2013 przeprowadziłem warsztaty Chirurgii Robotowej dla lekarzy Centrum Medycyny Inwazyjnej Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, na których koledzy różnych specjalności zabiegowych mogli sprawdzić sie na słynnych robotach chirurgicznych da Vinci firmy Intuitive Surgical USA.

 

W 2013, dwukrotnie wygrałem konkurs na stanowisko Kierownika Kliniki Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej GUMed.

Wynik konkursu zatwierdziła Rada Wydziału Lekarskiego. Rektor Uczelni nie zaakceptował mnie na tym stanowisku, a Dyrektor Szpitala nie przedłużyła kontraktu na wykonywanie procedur chirurgicznych w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym. Od 2014 roku operuję w prywatnym szpitalu Swissmed.

 

Jestem w trakcie specjalizacji z chirurgii onkologicznej - Kierownik specjalizacji dr med. Maciej Świerblewski - termin zakończenia 2019 rok

MD Andreson Cancer Center przyjmuje rocznie 27761 pacjentów, zatrudnia 1685 lekarzy, 6348 rezydentów i prowadzi 1101 badań klinicznych. Rocznie udziela 1.360.000 świadczeń z zakresu ambulatoryjnej opieki specjalistycznej przy zaledwie 654 łóżkach szpitalnych 

W MDACC nauczyłem się stosować zasady leczenia onkologicznego według ASCO Value Framework oraz rozszerzyłem umiejętności z chirurgii małoinwazyjnej

Methodist Hospital w Rochester USA to miejsce gdzie nauczyłem się operowac nowotwory ginekologiczne oraz poznałem zasady leczenia onkologicznego

 

Moją przygodę z Mayo Clinic opisałem tutaj

Jestem absolwentem najlepszej

szkoły ginekologii małoinwazyjnej w USA

 

 

 

Masters LIGO 2013 rok

Operuję wyłącznie prywatnie w Szpitalu Swissmed (terminy do 4 tygodni - cennik zabiegów operacyjnych)

Prywatne konsultacje Pacjentów oraz badania USG (położnicze/ginekologiczne/piersi) wykonuję w każdy wtorek i czwartek po uprzedniej rejestracji telefonicznej: +48 73 111 65 11 lub 48 84 151 41 11 ul. św. Wojciecha 10/U1 , 81-347 Gdynia.