top of page

MBA w ochronie zdrowia

Tytuł MBA /Master of Business Administration/ to stopień akademicki przyznawany po ukończeniu specjalnego programu w ramach studiów podyplomowych. W moim przypadku były to studia na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uczelni Łazarskiego w Warszawie (program 2013-2015).

Uczelnia Łazarskiego uważana jest za najlepszą w kształceniu menadżerów ochrony zdrowia w Polsce.

 

Dzięki studiom MBA zdobyłem niezbędną wiedzę menedżerską pozwalającą na zarządzanie publicznymi i niepublicznymi placówkami opieki zdrowotnej.

 

Poznałem Ekonomię, Farmakoekonomikę oraz reguły funkcjonowania ubezpieczeń społecznych.

Zakres edukacji obejmował nie tylko wiedzę dotyczącą obowiązujących regulacji prawnych, ale również nowoczesną metodykę budowy biznesplanu dla zakładu opieki zdrowotnej oraz sposoby kreowania pozytywnego wizerunku placówki ochrony zdrowia.

 

Jako lekarz na codzień zajmujący się leczeniem nowotworów złośliwych, postanowiłem stworzyć autorską strukturę organizacyjną uniwersalnego ośrodka kompleksowego leczenia rak /Cancer unit/.

Model Cancer Unitu stał się tematem mojej pracy dyplomowej, w której dodatkowo przedstawiłem  kalkulację potrzeb diagnostyki i leczenia onkolologicznego w województwie pomorskim.

 

W dniu 28 kwietnia 2015 roku uzyskałem stopień akademicki MBA.

bottom of page